Duben 2012

hotovo

28. dubna 2012 v 14:52 | Monča |  Vše ostatní
Články vloženy, mějte se pěkně a zároven bych vás chtěla přivítat na novém blogu.
Monča

Přesunutí

28. dubna 2012 v 13:21 | Monča |  Vše ostatní
Ok, mám pro vás takovou menší novinu, projížděla jsem blogy, které jsou zaločeny na Blogger, a zalíbili se mi, proto bych chtěla tenhle blog tam přesunou. Děkuju za pochopení :D.

Btw. až budu hotová s přesunutím článků z tohohle roku na nový hodím vám sem odkaz. :) Hezký den
Monča

Jak si vybírat a ušetřit při kupování kosmetiku

27. dubna 2012 v 17:10 | Monča |  Líčení, Kosmetika
Hodně slečen si neumí vybrat kosmetiku, nešetří, koupí prostě to co se jim líbí a za jakouko-li cenu. Takové slečny budou mít dle mého názoru v životě velký problém s osamostatněním a staráním o peníze.
Už od mých mladších let si šetřím peníze na moje malé přání, a zatím se mi to vždy vyplatilo. Je dobré si schovávat, klidně i na dětský účet peníze, které investuješ do něčeho, co si nemůžeš dovolit hned teď.

Co se týče kosmetiky:
  • Jak já si vybírám kosmetiku.
Jdu na internet, zkouknu různé značky a když se mi zalíbí nějaklý produkt, vyhledávám hned recenze o produktu. Nechci totiž vážně dát i třeba jen 100 za něco co bude nekvalitní nebo a co nebudu nakonec potřebovat.
Když v polovině čtení narazím na hodně negativních názorů, bude mě to trošičku mrzet, ale co se dá dělat. Hledám jiný produkt, když bude mít kladné názory, budu šťastná a zapíšu si produkt do sezamu věcí co sem si zatím vybrala. Určitě je dobré si zjistit i cenu.

Když mám zapsaný produkt s cenou. Začnu si na produkt šetřit nejraději mám tenhle způsob:
vezmu si prázdnou obálku napíšu si na ni např. Essence gel eyeline - příklad, a začnu si do ní dávat třeba polovinu kapesných co mám třeba na týden. Další možnost místo obálek je druhá peněženka, která působí na stejném principu.
Když se mi nazhromáždí určitá suma, kterou potřebuji, ještě se rozmyslím a poté až teprve jedu do města do drogérie, prozkoumám to, a teprve si to koupím.

Určitě je také vhodné projít si svou kosmetiku a uvědomit si zda už velice podobný produkt nemám, př. stíny - šedý odstín, už mám, tak proč si kupovat další. Něco jiného je však odlišný odstín atd. Další příklad je, mít jednu kvalitní řasenku za víc peňěz, než si koupit levnou řasenku od vietnamců, která ti ještě může způsobit ječné zrno a podobně.

Podobně jako u kosmetiky se rozhoduji u oblečení, které si naštěstí neplatím sama, (jinak bych asi byla za chvíli takzvaně na suchu :D)
Moje kámoška třeba nechápe proč si kupuji drahé oblečení. Když za cenu džínů si ona koupí patery ze sekáče. Já prostě nemám potřebu nosit oblečení po někom a mít kupu nekvalitního oblečení, ve kterém se nebudu cítit dobře. Raději budu mít skříň akorád naplněnou, než přeplněnou hadrama které nakonec nebudu nosit. Jsou to podle mě vyhozené peníze.

Mimochodem, každý na tohle máme jiný názor, tak mě prosím neodsuzuj, když se Ti něco nebude líbít, a to jen proto že ty takhle prostě nežiješ. Kdybych to hodnotila, tak se určitě budu lišit názory na tohle slečny z vesnice a z města.

Jaký na nakupování máš názor ty? napiš určitě do komentířů, každý koment mě potěší.
Monča

Video návod na nehty 02

25. dubna 2012 v 18:24 | Monča |  Nehty, manikúra
Jak jste si mohli všimnout, lakování a úprava nehtů je jedna z věcí čemu se strašně ráda věnuji, proto je tu další videjko.
Btw. doufám že vás nepřekvapí hudba, kterou jsem tam vložila, nebojte není to Bieber:DD.

Ještě než jsem video vložím, řeknu vám jaký jsem dnes měla smolný den.
Po škole jsem šla v pohodičce na autobus, přecházela jsem na druhou stranu silnice (kde naštěstí nejezdí moc aut) přebíhám, zakopnu a spadnu. Po minutě se zvednu, odřené koleno, roztržené džíny, odřená ruka. To se může stát jen mě. Když jsem přijela domů, bouchnu se rukou do dveří. pak se bouchnu do hlavy. No dnes jsem neměla moc good day.
Je skoro večer a já přemýšlím co dělat s džříny, udělat si z nich kraťase po kolena nebo je zašít? Co by jste udělali vy? Kdyby se vám roztrhli vaše oblíbené džíny? Pište do komentářů.

No tedy už vás nebudu napínat, tady je video.

Monča

Základní kosmetika, pomůcky I.

23. dubna 2012 v 20:57 | Monča |  Líčení, Kosmetika
Nad tohle větou spousta slečen, které občas potkávám, vůbec nepřemýšlí, a to je velká chyba. Kupují si často kosmetiku, kterou vlastně vůbec nevyužijí. KVůli tomuhle zlozvyku se vám té kosmetiky nahromážndí strašně moc, a vyhazují se tím strašně peníze.
Chtěla bych vám nyní nějak srozumitelně sepsat základní kosmetiku, která ve věku 13-15 bude určitě stačit.

Video návod na nehty 01, 001

22. dubna 2012 v 16:51 | Monča |  Nehty, manikúra
Jelikož jsem na tenhle blog tenhle týden velice "kašlala" tak to musíím nějak napravit, proto jsem se rozhodla udělat takový menší návod na nehty.
Po sundání nehtových tipů, moje nehty nějak netrpěli (což mě překvapilo, měla jsem je asi 5 dní) byla jsem velice spokojená, ale nechám je zase chvíli volně "dýchat". Rozhodně tenhle videonávod nebude nějak obtížný :).
PS. už jsem zjistila po nahrátí minulého videa jak se nahrává hudba do videa, proto už jsem ji tam přidala :).
Mimochodem, nahrála jsem jedno video ale každé má jinou hodbu proto si vyberte, na které se raději podíváte :D.

O1 - Návod doprovázen hudbou Adele

O01 - Návod doprovázen hudbou Bruna Marse
Monča

22.4.2012

22. dubna 2012 v 15:00 | Monča
Ahoj, pokud se mi rozjede Movie Maker, ještě dnes čekejte video. (seklo se mi to před uložením :D)
Monča

Recenze: MS quattro eye shadows

21. dubna 2012 v 11:56 | Monča |  Líčení, Kosmetika
NEdávno jsem si říkala že v mé kosmetické taštičce chybí šedé stíny. Proto jsem jela do města, koukala po šedých stínech, nakonec jsem šáhla po Miss sporty. Tuhle značku po pravdě moc nemusím, ale chtěla jsem něco dalšího zkusit.
Koupení: Teta drogerie
Cena: asi 60-70 kč
balení s aplikátorem


V Tětě mám slevu 3% díky kartě, a odstíny byly moc hezké. Popřípadně mám odstín 401 Blue, tak tohle ani trošku nechápu, nejsou tak odstíny modré, ale asi se s pletli.
Jinak jsou to obyčejné pudrové stíny. Pigmentace je docela dobrá, akorád neodpovídá jeden odstín, který je na prstu trošku do modra (č.2). Výdrž u stínů už není taková sláva, vydrželi mi na očích ani ne 3hodiny - dost špatné. Když je však srovnám s Astor, (měla jsem v tu chvíli použité jako linky) a vydrželi mi v pohodě až 5h, narozdíl od MS. Tím je nechci nějak urážet (MS), protože když použijete bázi, tak vydrží déle. V balení je aplikátor, který jsem po pravdě ještě ani nepoužila, ale myslím že není nějak špatný pro jednoduché líčení. Při nanášení štětcem nepráááší, což jsem hrozně ráda. Jednou jsem si totiž koupila stíny (GS) a strašně prášili. Stíny jsou vyrobeny v PRC - nevím co to je.
Když stíny otočíte na druhou stranu, uvidíte mini návod, podle kterého popravdě se mi líčení ani trochu nelíbí.
Balení těhle stínů, mě moc nenadchlo, a to taky díky tomu že totálně zmenšili rozměr jednoho čtverečku stínů.
Celkově moc tyhle stíny nedoporučuji, a proto je hodnotím 50/100.
Monča

Nové nehty

19. dubna 2012 v 20:54 | Monča |  Nehty, manikúra
Asi ve středu jsem se přemluvila a udělala jsem si konečně všechny nehty. Popřípadně jsem použíla nehtové tipy, a tedy myslím že to na poprvé není nic hrozného. Dále jsem použila třpytky, které jsem nanasla na průhledný lak od MS. Na část kde nejsou třpytky jsem udělala takovou černou "linku". Celé jsem to zafixovala Top coatem (samozřejmě MS). Budu doufat že se mi po tipech nezlikvidují nehty :), ale myslím že přežili už hodně, takže by to mohli přežít :). Jsou tedy podle mě velice pevné, a na první pohled vypadají jak gelové, tedy každý to říká a ptá se mě:D.
Dnes jsem však měla menší "nehodu" při hodině Tv. Jsem nějak špatně chytla balon a odštipla jsem si kousek umělého tipu, naštěstí to nebolelo. V sobotu kdy budu měnit barvu třpytek nehet na malíčku (tak se mi odštipl) spravím. A bude to dokonalé..:)
Tak teď už žádné okecávání tady je foto. Omlouvám se za kvalitu, a za moje prsty které mě vždy foťák totálně upraví..:D.


PS: chystám videorecenzi - která možná bude, možná ne :D nevím.
Monča

Nehtový fotonávod

15. dubna 2012 v 17:29 | Monča |  Nehty, manikúra
Nakonec jsem to udělala ve videu, tak tady to je :).
Chyba ve videu - místo Base coatu tam má být Silk Base

Mimochodem, video (takové) dělám asi poprvé, ale přemýšlela jsem jak se tam dává nějaká třeba hudba, hlavně aby hrála po celou dobu videa, nemáte s tím někdo zkušenosti? děkuju
Monča

Maybelline New york mini Colorama

15. dubna 2012 v 13:33 | Monča |  Nehty, manikúra
Už je to dlouho co tyhle laky začali prodávat, proto jsem neváhala ani minutu a koupila jsem si té značky pár laků. Přes letní prázdniny, jak jste si mohli přečíst v starších článcích (z minulého roku),se tyhle laky většimnou všude zlevnili ze 60kč na 3O,- proto byla velká tržba, když to však zase asi na konci září zručili, už se to tak neprodávalo. Tyhle laky byly-jsou velice oblíbené.
Nedávno když otevřeli u nás zrekonstruovanou Family Tetu drogerii, oběvila se zase ta opětovaná akce - která trvala asi 2 týdny. Právě na tyhle laky. Opět jsem neodolala a koupila jsem si alespon dva :).

Laky jsou celkem tekuté konzistence, ale né úplně. Barev je poměrně velká škála.
Výdrž - nehty zůstanou neoprýskané klidně i týden.
Design - jednoduchý, ale krásný.
S štetečkem těhle laků se skvěle pracuje. NEní ani moc široký, ale ani úzký.
Tyhle laky, nejsou rychleschnoucí, ale zaschnou do pár minut.
Důležité, nesmrdí jak např. vietnamské laky, mají obyčejný pach :D, který nedráždí nos.
Má velice dobré krycí schopnosti, bude vám bohatě stačit na každém nehtu jedna vrstva. :)
Vyrobeno ve Francii nebo v Brazílii.
Laky mají krásných 7,5ml.

Moje odstíny mých nových MiniColorama laků + ty co už tu byly jednou zveřejněny.
32 Candy Frost - velice jemně fialový s jemnýýými třpytkami (made in France)
94 Ultra Violet - tmavě růžový lak. (made in Brazil)
37 Cappucino - velicee světle hnědá s jemnýýými třpytkami ( Made in Brazil)
51 French White - obyčejnýá bílá (Made in Brazil)
a poslední, který jsem už nedávno vyhodila - 52 Dark Plum - tmavě fialová, ale váážně tmaváá.. (Made in Brazil)

PS: foto laků odpoledne :).

Určitě doporučuji :).

Jinak jak jste si mohli přečíst na Fb, odpoledne se tu možnáá objeví fotonávod na nehty, samozřejmě jednoduchý :).
Monča

Gabriella Salvete - GIOCO DI COLORE

12. dubna 2012 v 16:25 | Monča |  Líčení, Kosmetika
Nedávno jsem v některém z článků zmiňovala stíny od GS a jak jste si mohli přečíst nejsem z nich nijak nadšená :D.
Koupení: Teta drogerie
Cena: 79,-
Konzistence: pudrová
Design: obyčejný ...3/10
odstíny 02
?hmotnost? - 3,5g
Made in CZ

Když jsem si je kupovala měla jsem z nich lepší pocit, ale když jsem je doma vyzkoušela, vše se obrátilo o 360°.
Stíny odsahují dvě "sladěné" barvy. Zkoušela jsem je na víčko nanést štetcem, ale zjistila jsem že se z nich práší. Proto jsem zkusila pěnový aplikátor, tím už to nebylo tak strašné, ale nikdy jsem nedocílila chtěného efektu, kterého docílím jen se štětcem.

První část - tedy na první pohled fialová, se na víčku jeví spíše jako modrá, nemá to tedy s fialovou jak slibují nic společného. Druhá část těhle stínů - světle růžová, je na rozdíl od "fialové"dobře pigmentovaná. A odstín naštěstí odpovídá.

Výdrž těhle stínů - tak to také není žádnásláva, něco vydrží, ale tak max. 4 hodiny, někdy se dokonce stane, že úplně zmizí z víčka.

Tyhle dva odstíny nejsou nijak odděleny, takže pokud vám třeba spadnou na zem, nebo se vám otevřou a vysypou v kosmetické taštičce, už je nedáte dohromady.
Celkem mě naštvalo, že tyhle stíny neobsahují na zadní straně žádný jednoduchý návod, který by hodně slečen ocenilo.

No, děs, takže jak už jste jistě pochopili, tyhle stíny, už nikdy! jen tehdy když budou dělat nějaké nové série. Ale určitě je nedoporučuji. Raději investujte do dražších - když je tedy budete používat denodenně.
Některé ještě levnější stíny jsou dá se říct i lepší než zrovna tyhle. Např. Miss sporty, možná Essence a další levné ale poměrně kvalitní produkty.

Celkové hodnocení 35/100
Monča

Essence - Smokey eyes brush (blending brush)

11. dubna 2012 v 18:19 | Monča |  Líčení, Kosmetika
Nedávno v Tetě (grogérie) začali prodávat kosmetiku a vše od Essence. Proto jsem si hned musela něco koupit, jelikož jsem do posud neměla šanci koupit si téhle německé značky něco. A to hlavně z toho důvodu že u nás bohužel není Rossmann.
NEmám moc velkou sbírku kosmetických štětců, takže jsem hned šáhla po štětci na oční stíny, no tedy pro kouřový efekt. Mile mě překvapila cena která se nepohybuje okolu 50-80,-. Za krásných 40kč, kvalitní štětec s krásným designem.
Chupy jsou velice pevné, a zároveň strašně příjemné na dotek!! to musím uznat. Aplikace s ním je velice jednoduchá.
Kdybych měla srovnat kvalitu se štětcem značky Ebelin (který stojí okolo 55,-) vyhraje rozhodně Essence.
Jinak štětec vyroben v Německu.
Štětec není klasicky balený, je zabalen v zadělávacím pouzdru. Když pouzdro otočím uvidím En návod jak použít štětec.
Tenhle štětec se hodí díky pouzdru skvěle na cesty. Určitě tedy pouzdo nevyhazujte, bude se vám hodit.
Nevím jak vy ale mě tenhle štětec mile překvapil. Proto ho celkově hodnotím 100/100.
Mimochodem máte někdo zkušenosti se stíny stejné značky (např. mono stíny, nebo quattro) děkuji za každý ohlas.
Monča

Velikonoce

9. dubna 2012 v 9:45 | Monča |  Vše ostatní
A je to tady zase. Den smrti.
Tyhle svátky jsou sice krásné, ale když přijde Pondělí nejraději bych vraždila. Probudili mě o osmi první koledníci, kterým jsem samozřejmě neotevřela. Ani jsem se nenasnídala a už tu byly další, "dobře" řekla jsem, už otevřu, no slovo na to měla i máti, která samožřejmě otevřela akčně prvnímu, a řekla mi že nyní budu otevírat jen já. "Néééé tak to nepřežiju" řekla jsem si jen tak pro sebe. :D Byla jsem (nas**ná) jako (s*iňa) :D.

Ještěže jsem taťkovi schovala pomlázku - která je asi 2 metry dlouhá :D.

Jinak co se týče blogu, včera jste mě překvapili a děkuji za návštěvy, které se samozřejmě zvíšili.
Dnes určitě čekejte další recenzi, která bude asi zase na nějaký produkt z kosmetické taštičky. A nebo, dám Váám sem Anketu :) a rozhodněte jaký článek by jste chtěli. :).
Hezké Velikonoční ráno vám přeje
Monča

Recenze: Astor Eye Artist

8. dubna 2012 v 10:19 | Monča |  Líčení, Kosmetika
Stále používáš nekvalitní stíny? zkus Astor Eye Artist a sami Tě překvapí.
Nechci vás nyní nějak nutit do koupi těhle stínů, ale chtěla bych vás s nimi hlavně seznámit. Třeba změníte názor na tyhle stíny a koupíte si je :).

Tyhle krásné stíny v elegantím obalu seženete nyní už v 15 různých odstínech, za cca 160-189Kč.

Mají velice dobrou výraznou pigmentaci, krásně se nanášejí jak pěnovým aplikátorem v balení nebo kosmetickým štětcem na oční stíny. Vydrží i bez báze několik hodin. Určitě ale když se chystáte na nějakou akci která bude na delší dobu použijte bázi (doporučuji: Dermacol Satin Make-up Base).

Přišli jste na stránky Astoru a chcete nějaké precizní odstíny, které jsou vhodné na denní nošení. Tak to vám určitě doporučuji tyhle: (budu vám dávat sem názvy a číslo produktu)
110 Sahara Gold
120 Smokey Brown
600 Jemná pozornost
630 Každodenní poezie
a možná i 15O Moje ideální hnědá (ale tu asi taky moc ne..:D)

Které jsou vážně pro nějaké akce (dle mého názoru nevhodné do školy, některé však si můžete vzít do školy ale je to navás)
200 Tropics horečka
230 Smokey blue
330 Indické večery
500 Koktejl Squas
550 Sunny Shiny!
615 Smokey Purple - tady některé odstíny jsou vhodné, ale musíte si s tím vyhrát
720 Smokey Black
250 Moje dokonalá modrá
350 (asi bez názvu :D)
750 (také)

Jaké mám já?
615 Smokey Purple

Obrázek na webu

Galerie
(Mimochodem omlouvám se za kvalitu fotek)
Klady
  • velice dobrá pigmentace
  • aplikátor v balení
  • dlouhodobá výdrž
  • hezký design
  • návod za zadní straně obalu
Zápory
  • pro některé možná cena
Celkové hodnocení 100/100
Vážně velice doporučuji.
Monča

Hairagami

5. dubna 2012 v 21:51 | Monča |  Vlasy a vše kolem nich :)
Ve městě asi před týdnem otevřeli nový obchod jménem Kevin (Vietnamci) a mají tam takovou všehochuť výrobků. Od kosmetiky, po hromadu oblečení, obuv, parfémy, domácí potřeby, bižuterii a další "serepetičky".
Samozřejmě sem tam byla skoro hodinu a půl a celé jsem to prošmejdila. Mají toho tam vážně hodně, proto jsem si koupila jak už je v nadpise zmiňované Hairagami. Země původu je samozřejmě Čína ale myslím že se vyrovná i dražším.
Měli tam dva druhy dva za 60,- a jeden za 30,- nemám to ještě vyzkoušené proto jsem zvolila jen jeden. A po pravdě stačí mi.

Teď už vážně, o co jde?
Hairagami je, má to cenu vlastně popisovat? Obrázek bude lepší.

Hairagami se dá skvěle tvarovat a vytvoří nejrůznější drdoly. Když jsem to rozbalila a zkusila jsem si to dát na vlasy, myslela jsem že to budu velice lehké, samozřejmě jsem se pletla, byl to děs, ale po pár zkoušení to už šlo lépe.

Hairagami jen tak myslím neseženete, většinou je to dostupné u těch Vietnamců, a hlavně na netu za různou cenu. Dále je strašně moc vzorů a barev od leopardího vzoru po blonďatý odstín, hnědý, černý, existují i v jiných extrémnícvh barvách jako je červená, zelená, modrá a tak :).

Nevýhoda hairagami je, že se sním špatně pracuje pokud jsou vlasy sestříhané, jde to pak špatně namotat. :D

Tohle bylo zkouška po druhé, zkusila jsem to vyfotit...a je to zajímavé, ještě né moc povedené..ale..

Monča

Recenze: Dermacol Satin make-up base

2. dubna 2012 v 18:07 | Monča |  Líčení, Kosmetika
Koupení: Teta drogerie
Cena: 169,-
Konzistence: tekutá
Design: jednoduchý, ale moc se mi líbí :).
Na stránkách Dermacolu se píše: Odborníky na make-up prověřená a velmi oblíbená zmatňující báze pod make-up SATIN MAKE-UP BASE vyhladí pleť, vyplní vrásky a póry a zabrání tak usazování make-upu. Zdokonaluje tak jeho vzhled a zvyšuje jeho odolnost po celý dlouhý den.

Neobvkle s tímhle vážně souhlasím. Pleť po nanesení báze se velice zjemní. Aplikace je velice jednoduchá, myslím že ani popisovat nebudu.
Těhle bází je více druhů, měnší či větší balení. Já mám takovou tu základní 10ti mililitrovou a zatím ji mám asi měsíc a mám jí stále hodně. Sice ji používám jen pod oční stíny ale i tak množtví nebude ubívat rychle. Spíše pomaleji, ale tím lépe alespon si ji nebudete kupovat každých pár měsíců.

Cena se pohybuje jak už bylo zmíněno okolo 169,- (10 ml) dále se samozřejmě cena zvyšuje.
Já jsem však jako obvykle na tuhle bázi narazila velkou náhodou. V blízkém městě otevírali nově zrekonstruovanou Tetu drogerii a trvala tam asi týden akce, při nákupu nad 50 korun si můžete vybrat výrobek z deseti produktů. Takže já jsem si koupila stíny od (neobvykle) Gabriella Salvete - už nikvy více, není to velká kvalita. - ale to až v další recenzi, a stály mě asi 79,-. K tomu jsem si vybrala tuhle bázi, veliká výhoda, baze a stíny mám za 8Okč dohromady :). Takže se nákup určitě vydařil, tedy až na ty stíny :D.

Celkové hodnocení: 100/100

PS: ve čtvrtek jedu opět do města - takže pár nových produktů - čekejte recenze :D.
Takže to by k téhle recenzi bylo asi vše, zatím ahoj.
Monča

Recenze: Astor Volume diva Curve me sexy volume and curve mascara

2. dubna 2012 v 17:44 | Monča |  Líčení, Kosmetika
Koupení: Drogerie Dm
Cena: 269,-
Kartáček: korzetového tvaru, umělý
Design: 80/100

V reklamách slibují veliké prodloužení řas a objem. Ovšem jako každá reklama nesplňuje vše.
Musíte nanést alespoň 2 vrstvy řasenky, aby byly vaše řasy vážně prodloužené a objemné.
Krásně řasy odděluje, nedrulí ani nežmolkovatí po pár hodinách. Někdy má tendenci se obtislovat pod spodními řasy. Kartáček nemá při vytažení na sobě tunu, takže se nemusí otírat.
Její kartáček má tvar korzetu což většinu žen překvapí, ale také okouzlí. Řasenka se nanáší celkem dobřeproto produkt hodnotím 92/100
Já jsem s ní spokojená, a to je podstatné.

Klady
- hezký design
- bez žmolků
- nedrolí se
- kartáček
Zápory
- obtiskování pod spodními řasy
Monča