Jak si vybírat a ušetřit při kupování kosmetiku

27. dubna 2012 v 17:10 | Monča |  Líčení, Kosmetika
Hodně slečen si neumí vybrat kosmetiku, nešetří, koupí prostě to co se jim líbí a za jakouko-li cenu. Takové slečny budou mít dle mého názoru v životě velký problém s osamostatněním a staráním o peníze.
Už od mých mladších let si šetřím peníze na moje malé přání, a zatím se mi to vždy vyplatilo. Je dobré si schovávat, klidně i na dětský účet peníze, které investuješ do něčeho, co si nemůžeš dovolit hned teď.

Co se týče kosmetiky:
  • Jak já si vybírám kosmetiku.
Jdu na internet, zkouknu různé značky a když se mi zalíbí nějaklý produkt, vyhledávám hned recenze o produktu. Nechci totiž vážně dát i třeba jen 100 za něco co bude nekvalitní nebo a co nebudu nakonec potřebovat.
Když v polovině čtení narazím na hodně negativních názorů, bude mě to trošičku mrzet, ale co se dá dělat. Hledám jiný produkt, když bude mít kladné názory, budu šťastná a zapíšu si produkt do sezamu věcí co sem si zatím vybrala. Určitě je dobré si zjistit i cenu.

Když mám zapsaný produkt s cenou. Začnu si na produkt šetřit nejraději mám tenhle způsob:
vezmu si prázdnou obálku napíšu si na ni např. Essence gel eyeline - příklad, a začnu si do ní dávat třeba polovinu kapesných co mám třeba na týden. Další možnost místo obálek je druhá peněženka, která působí na stejném principu.
Když se mi nazhromáždí určitá suma, kterou potřebuji, ještě se rozmyslím a poté až teprve jedu do města do drogérie, prozkoumám to, a teprve si to koupím.

Určitě je také vhodné projít si svou kosmetiku a uvědomit si zda už velice podobný produkt nemám, př. stíny - šedý odstín, už mám, tak proč si kupovat další. Něco jiného je však odlišný odstín atd. Další příklad je, mít jednu kvalitní řasenku za víc peňěz, než si koupit levnou řasenku od vietnamců, která ti ještě může způsobit ječné zrno a podobně.

Podobně jako u kosmetiky se rozhoduji u oblečení, které si naštěstí neplatím sama, (jinak bych asi byla za chvíli takzvaně na suchu :D)
Moje kámoška třeba nechápe proč si kupuji drahé oblečení. Když za cenu džínů si ona koupí patery ze sekáče. Já prostě nemám potřebu nosit oblečení po někom a mít kupu nekvalitního oblečení, ve kterém se nebudu cítit dobře. Raději budu mít skříň akorád naplněnou, než přeplněnou hadrama které nakonec nebudu nosit. Jsou to podle mě vyhozené peníze.

Mimochodem, každý na tohle máme jiný názor, tak mě prosím neodsuzuj, když se Ti něco nebude líbít, a to jen proto že ty takhle prostě nežiješ. Kdybych to hodnotila, tak se určitě budu lišit názory na tohle slečny z vesnice a z města.

Jaký na nakupování máš názor ty? napiš určitě do komentířů, každý koment mě potěší.
Monča
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikol Nikol | E-mail | 18. března 2015 v 16:09 | Reagovat

Velmi dobré tipy, které sama využívám a i já mívám obálky, kde si vždy dávám peníze bokem:) Jinak jsem teď na jednom blogu narazila na web, kde se vrací část peněz z nákupu. Je to http://www.plnapenezenka.cz/ a opravdu to fumguje, tak to vyzkoušej, pokud nakupuješ přes internet:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama